Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Charakter kota brytyjskiego

Kot brytyjski zarówno w odmianie krótkowłosej, jak i długowłosej jest bardzo spokojny, cichy, zrównoważony. Łatwo odnajduje się w nowym domu i szybko przywiązuje się do nowego opiekuna. Niekonfliktowe usposobienie idzie w parze z jego cierpliwością i inteligencją. Kot brytyjski doskonale nadaje się do życia nawet w małych mieszkaniach w bloku.

Jest idealnym towarzyszem zarówno:

  • dla rodzin z dziećmi, gdyż jest wspaniałym kompanem zabaw, jest pozbawiony agresji, a jego wydzieliny białkowe produkowane przez gruczoły ślinowe i łojowe w skórze nie powodują uczulenia (alergii).

  • dla osób młodych i zapracowanych, gdyż dobrze znosi samotność, cierpliwie czekając na powrót opiekuna z pracy. Zabawa z kotem doskonale relaksuje po kolejnym ciężkim dniu pracy.

  • dla osób samotnych, będąc lojalnym towarzyszem życia domowego, potrafi obdarzyć swojego opiekuna najgłębszym uczuciem.

  • dla osób starszych, będąc doskonałym towarzyszem ich codziennego życia. Lubi spędzać czas blisko człowieka i jest chętny do zabawy.

Jest to kot bardzo rodzinny, lubi chodzić za domownikami, towarzysząc im w codziennych czynnościach. Jest bardzo przyjacielski, ale nie nachalny, lubiący zabawy z domownikami. Potrzebuje bliskości człowieka. Bardzo lubi być głaskany oraz kocha wylegiwać się na kanapie lub na legowisku.

Charakter kota brytyjskiego predysponuje go do życia wśród innych zwierząt, gdyż usposobienie kota nie jest dominujące. Bliskie relacje i przyjaźń z innym kotem czy psem zdarzają się bardzo często. Czego przykładem jest życie w naszej hodowli w zgodzie z „dachowcami” i naszym psem.

Koty brytyjskie z natury nie mają skłonności do niszczenia mebli, doskonale odnajdują drapaki i chętnie z nich korzystają.

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?