Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

O NAS:

Jesteśmy ogromnymi miłośnikami kotów. Towarzyszyły nam one w dzieciństwie. Swoim towarzystwem umilały "odrabianie lekcji", bawiły się z nami i mruczały do snu. Kochamy "duże i misiowate" koty :). Swoją miłością do kotów zarażamy nasze 4-letnie dziecko. Mieszkamy razem z psem rasy Shar-pei w kolorze czarnym.

 

Obecnie prowadzimy domową hodowlę kotów brytyjskich krótkowłosych i długowłosych. Mieszkamy w Poznaniu. Hodujemy brytyjczyki o umaszczeniu niebieskim, liliowym, czekoladowym i czarnym. 

 

Naszą przecudowną rodzinę kotów tworzą obecnie zarówno koty brytyjskie, które rozmnażamy oraz 2 koty domowe kastrowane (Kicia z poznańskiego schroniska oraz przyjacielski kocurek Rudi, który sam do nas przyszedł pod drzwi).
 
Pomysł o stworzeniu hodowli powstał niedawno. Zainteresowaliśmy się wystawami kotów rasowych. Po długim czasie poszukiwań udało nam się znaleźć niemal idealne kociaki pod względem zarówno usposobienia jak i wyglądu. Wybraliśmy rasę kotów brytyjskich, zakochaliśmy się w ich wyglądzie, który przypomina pluszowego misia, w niebieskim kolorze futra, fantastycznych wielkich bursztynowych oczach, krótkich pyszczkach i niesamowicie przyjacielskim charakterze.
 
 
Nasze pierwsze podróże na wystawy przyniosły bardzo szybko rezultaty w postaci medali i tytułów. Gościmy pod swoim dachem 2 koty w tytule Grand International Champion, 1 kota w tytule International Champion.
 

Mamy nadzieję, że połączenie kotów z tak licznymi dobrymi cechami, jakie występują u naszych podopiecznych przyniesie nam radość w postaci kociąt najbliższych wzorcowi rasy, czyli temu ideałowi, do którego każdy hodowca dąży, a który jest wciąż nieosiągalny, bo to futerko mogło by być troszkę jaśniejsze, oczko bardziej ekspresyjne... :). Chcielibyśmy, aby koty z naszej domowej hodowli zdobywały najlepsze oceny sędziów oraz posiadały taki charakter jak ich rodzice.

 

POCZĄTKI HODOWLI:

Pierwszym kotkiem rasowym, który trafił w 2016 roku do naszego domu była Emma z hodowli Magiczny Dwór z okolic Koszalina. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Emma i nasza domowa Kicia szybko znalazły wspólny język i się zaprzyjaźniły. Emma zachwyciła nas swoją inteligencją, zrównoważonym charakterem i chęcią przebywania blisko ludzi, bez nachalnego przymilania się. Następnymi kotkami, które do nas trafiły były Puma i Roksana z wrocławskiej hodowli Betti Girls. W późniejszym terminie dojechała do nas również długowłosa kotka Camelia z hodowli Viki House z Radomia. Nasze piękne kocurki odnaleźliśmy w Berlinie (Sweet Dreams) i w Monachium (Curtis) w Niemczech. W listopadzie 2018 do naszej hodowli przyjechała kotka niebieska (Adel) z hodowli z Nowosybirska w Rosji.

 

 

KURSY TEMATYCZNE:

Mamy ukończony kurs PawPeds Academy na poziomie G1 (w języku polskim).

Lista absolwentów kursu G1 dostępna jest tutaj.

 Dnia 21.05.2019 ukończoliśmy kurs PawPeds Academy na poziomie G2 (w języku angielskim).

Lista absolwentów kursu G2 dostępna jest tutaj.

 

PROGRAM HODOWLANY:

W praktyce trudno znaleźć kota idealnego w pełni zgodnego ze wzorcem rasy. Praca hodowcy polega na łączeniu ze sobą osobników posiadających najlepszą budowę i usposobienie tak by osiągnąć kota najbardziej zbliżonego do tego wzorca. W naszych liniach potomstwa będziemy starać się utrzymać najlepsze cechy budowy ciała i charakteru rodziców oraz udoskonalić je do wzorca ideału. Nasz program hodowlany zakłada hodowlę kotów w pełnych odmianach kolorystycznych takich jak: niebieska, liliowa, czekoladowa, czarna, płowa oraz z genem ticket tabby (cieniowany kolor włosa).

 

HODUJEMY ODPOWIEDZIALNIE:

 

Nasza hodowla jest wolna od FIV, FeLV, PKD i HCM.

 

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?